Jak prowadzić i pisać blog po angielsku? Jak zarabiać na blogu?

Chcesz wiedzieć, jak pisać blog po angielsku? Ciekawi Cię, czy pisanie bloga po angielsku się opłaca? Jak zarabiać na blogu po angielsku? Wszystko o tym, jak prowadzić blog po angielsku.

Jak pisać blog po angielsku? I po co to komu?

Jeżeli tu jesteś, to pewnie masz za sobą sporo przemyśleń odnośnie rozpoczęcia pracy nad pisaniem artykułów po angielsku na własny blog. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z blogowaniem, czy tylko sam język angielski stanowi dla Ciebie nowość, decyzja nie jest łatwa. Pisanie bloga angielskiego zajmuje sporo czasu i wymaga czasu, wytrwałości, a przede wszystkim – systematyczności.

Ale „first things first”, jak mawiają Amerykanie. Pisanie bloga po angielsku z pasji do pisania to świetna sprawa, jednak fajnie, kiedy na wpisach na bloga możemy zarobić – bezpośrednio lub pośrednio. Jak pisać blog po angielsku by nam się to opłacało?

Blog po angielsku jako narzędzie pozyskiwania nowych klientów

Większy ruch na stronie to większa szansa na nowych klientów, niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Niezależnie od języka, w jakim zamierzasz prowadzić bloga, ta część się nie zmienia. Aby ruch na blogu był jak największy i jak największa rzesza ludzi mogła przeczytać Twoje anglojęzyczne posty na bloga, potrzebna jest odpowiednia technika pisania, czyli:

  • optymalizacja SEO w zakresie struktury wpisu, czyli nagłówki, pogrubienia oraz zdjęcia z wypełnionymi atrybutami ALT
  • odpowiedni dobór fraz kluczowych. Po ustaleniu tematu Twojego wpisu anglojęzycznego, zastanów się, w jaki sposób użytkownicy Google będą starać się dotrzeć do tych informacji. Co wpiszą w wyszukiwarkę? Wszystkie wariacje tych wyszukiwani to Twoje słowa i frazy kluczowe.
  • atrakcyjna i wyczerpująca temat treść. Jeżeli Twój post po angielsku nie będzie adekwatnie odpowiadał na zapytania użytkowników (frazy kluczowe, które podasz w tekście), Google może posądzić Cię o tzw. thin content, w rezultacie czego umieści Twój post nisko w SERP (liście wyników w wyszukiwarce).

Jak prowadzić bloga w języku angielskim by podnieść pozycję strony internetowej

Prowadzenie bloga w języku angielskim to nie tylko bezpośrednie pozyskiwanie klientów, lecz także podnoszenie tematyczności strony internetowej jako takiej. Jak to działa?

To proste – im więcej wpisów na Twoim blogu dotyczy danej tematyki, tym łaskawszym algorytmem patrzy na Ciebie Google. Dlatego ważne jest, by systematycznie i wytrwale prowadzić blog angielski, uzupełniając go o kolejne wpisy na istotne tematy w obrębie branży, która stanowi motyw przewodni strony.

Dzięki zaparciu w dodawaniu nowych wpisów można jednocześnie pozyskiwać coraz większą liczbę odwiedzających nasz blog anglojęzyczny, a także tworzyć społeczność i budować zaangażowanie dookoła naszej pasji lub marki. Dobrze jest połączyć te działania z prowadzeniem profilu w Social media (FB/IG), chociaż nie jest to konieczne.

Większe serwisy i strony WWW w języku angielskim posiadają setki, a nawet tysiące różnych postów po angielsku, starając się pokryć zapotrzebowanie na wiedzę w bardzo szerokim zakresie – pomaga im to docierać do naprawdę imponujących ilości potencjalnych klientów!

A skoro już wiesz jak pisać blog angielski, to…

Jak zarabiać na blogu po angielsku?

Dochodzimy do kluczowej kwestii – pieniądze. Oprócz pasjonatów, wszyscy chcielibyśmy mieć z prowadzenia bloga anglojęzycznego coś materialnego (czyt. kasę). Jak zmonetyzować nasz blog anglojęzyczny i zacząć na nim zarabiać?

Jeden sposób już wytłumaczyłem – pozyskiwanie nowych klientów. Poprzez wytworzenie swojego wizerunku jako eksperta w danej tematyce i dotarcie do ludzi, których ona interesuje, możemy wzbudzić w nich ochotę do chwycenia za telefon i zadzwonienia do Ciebie po odpłatną pomoc. Co oprócz tego?

  • Reklamy

Popularne blogi anglojęzyczne, takie, które przyciągają tysiące czytelników, świetnie zarabiają na wyświetlanych reklamach. Wstawianie banerów i „klikaczy” to sposób na bezpośrednie zarabianie na blogu.

  • Zaplecze pod SEO

Pisanie bloga po angielsku po to, by zacząć z niego linkować do tzw. „money site”, czyli strony, która sprzedaje określony produkt. Może to być Twoja strona lub strona kogoś, kto Ci za to działanie zapłaci. Chodzi o to, że jeśli Twój blog anglojęzyczny będzie wartościowy dla Google, to polecając z niego jakiś produkt lub stronę WWW (czyli wstawiając linka „dofollow” z odpowiednim adresem), możesz podnieść pozycję w SERP właśnie tej strony. Oznacza to, że Twój blog anglojęzyczny może podnosić czyjeś wyniki w Google, a za to można brać dobre pieniądze!

  • Partnerstwa

Jeśli Twój blog po angielsku będzie odwiedzany przez rzesze czytelników i klientów, a Ty sam staniesz się autorytetem w dziedzinie, o której piszesz, to firmy same zgłoszą się do Ciebie po partnerstwa. Na swoim blogu będziesz mógł tworzyć recenzje, porównania i opisy produktów, a co za tym idzie – zarabiać.

Atrakcyjny blog po angielsku – jak go prowadzić?

OK, wiesz już, jak prowadzić bloga anglojęzycznego od strony technicznej. Co jednak, gdy chcesz dotrzeć do czytelników i klientów anglojęzycznych, jednak nie posiadasz odpowiednich umiejętności pisarskich lub językowych, aby to uczynić?

Jako copywriter anglojęzyczny, prowadziłem i prowadzę dziesiątki blogów dla klientów z całego świata. Ludzie, z którymi współpracuję, zazwyczaj mają kapitalne pomysły na biznes (lub na podzielenie się swoją pasją), jednak brak im czasu, zacięcia pisarskiego lub zdolności do języka angielskiego. Dlatego wynajmują mnie – abym umieścił ich pomysły „na papierze”, często rozbudowując je pod względem marketingowym.

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z blogiem prowadzonym w języku angielskim i potrzebujesz pomocy, zapraszam Cię do kontaktu – z przyjemnością dowiem się o Twoich pomysłach i pomogę wcielić je w życie!