Copywriting po polsku i polskie teksty SEO

Witaj na stronie internetowej profesjonalnego copywritera piszącego w języku polskim. Jeśli potrzebne Ci teksty, które przynoszą rezultaty – jesteś w odpowiednim miejscu! Od blisko 7 lat pracuję jako copywriter i contentwriter. Tworzę teksty, które zwiększają sprzedaż, budują zaangażowanie i kreują wizerunek. Moja specjalność to contentwriting, copywriting SEO, pisanie tekstów SEO oraz treści na strony internetowe. Napisz lub zadzwoń, a z pewnością będę w stanie Ci pomóc ze wszystkim, co dotyczy marketingu w Internecie.

Copywriting polski to teksty, które oferują:

Doskonałość językową

Moje teksty nadadzą Twojej firmie profesjonalnego wizerunku w sieci.

Wysoką jakość SEO

Optymalizacja pod SEO pozwala zdobyć wysokie pozycje w Google i reszcie wyszukiwarek.

Atrakcyjny przekaz

Moje treści są personalizowane pod klienta, dzięki czemu łatwiej Ci będzie pozyskać jego uwagę.

Kim jest i czym zajmuje się copywriter polskojęzyczny?

Wielu potencjalnych klientów nie do końca wie, kto to jest copywriter. Wbrew temu, co wiele osób sądzi, copywriting to nie zaledwie poprawne językiem polskim. Ten, choć kluczowy, nie jest jedynym istotnym aspektem. Copywriter piszący po polsku, który ma oferować tworzenie wysokiej jakości, merytorycznych treści w rodzimym języku musi posiadać o wiele szerszy wachlarz umiejętności aniżeli tylko poprawna polszczyzna. Dobry copywriter musi znać się na sprzedaży i marketingu i tworzyć treści, które realnie wpłyną na zwiększenie obrotów i sprzedaży w Twojej firmie. Krótko mówiąc – profesjonalny copywriter to inwestycja, która ma się zwrócić!

Na czym polega copywriting?

Treści pisane przez copywritera odpowiadają na zapytania Twoich klientów i niosą za sobą konkretną wartość. To przekłada się na ilość gości na Twojej stronie internetowej i w efekcie – sprzedaż!

Copywriting to specyficzna dziedzina, wymagająca warsztatu, wiedzy i zaangażowania. Copywriter jako specjalista od tworzenia treści musi posiadać odpowiednie umiejętności, które pozwolą mu realizować powierzone zadania – SEO, marketing, budowanie zaangażowania czy kreatowanie wizerunku. Wbrew temu, co często się słyszy – nie każdy potrafi pisać, zwłaszcza, jeśli celem jest podbić serca klientów (lub robotów Google). Co musi umieć copywriter, aby jego praca niosła wymierne korzyści?

Większość początkujących copywriterów nie myśli o tym, jak wyglądają ich teksty w języku polskim. Pozbawiony doświadczenia tekściarz pisze bez researchu, planu działania czy przygotowania pod SEO. Niestety, nie o to chodzi w copywritingu. Nie ma nic gorszego niż pisanie bezwartościowego contentu, skupionego wyłącznie na wypełnieniu tekstu słowami kluczowymi. Nie wystarczą jakiekolwiek teksty w języku polskim, aby potencjalny odbiorca uznał je za ciekawe. Sama forma nie wystarczy – liczy się również, lub przede wszystkim, treść. Nienaturalne zestawienie słów kluczowych przez copywritera lub brak uwzględnienia podstawowych odmian – to nie jest klucz do sukcesu. Wręcz przeciwnie! Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane SEO wpływa na pozycję strony WWW w wyszukiwarce. Jednakże liczy się o wiele więcej – nie tylko same słowa kluczowe, ale również ich rozmieszczenie, atrakcyjność tekstu dla Klienta (a nie tylko robota), długość treści, a także jej merytoryczność. Dobry copywritera pamięta, aby jego teksty niosły czytelnikom określoną wartość – dzięki temu oni powrócą.

Copywriting – język polski językiem korzyści

Copywriting to również umiejętne posługiwanie się językiem korzyści. Jako copywriter z doświadczeniem zawsze pamiętam, że najważniejsze jest zachowanie balansu między podkreślaniem walorów produktu, a szczerością względem obiorcy. Co jeszcze wpływa na wartościowy copywriting? Język polski pozwala tworzyć nam długie, niezwykle barwne treści, ale to ich merytoryczność pozwala poszerzać rynki zbytu i zdobywać nowych Klientów. Nie ważna jest zatem długość tekstu, a to co w nim zawrzemy. Nie ma nic złego w tym, że jakaś firma uważa się „za najlepszą”. Copywriter musi jednak znaleźć argumenty na poparcie tej tezy – inaczej klient uzna to za czcze przechwałki. Jeżeli Ty, jako przedsiębiorca, zdecydujesz się na jakiś frazes, dodaj doń swoje nagrody, osiągnięcia, certyfikaty. W marketingu internetowym odpowiedzialność za słowo (zwłaszcza pisane) jest niezwykle ważna.

Copywriter SEO – prawdziwy specjalista w zakresie tworzenia treści

Copywriting to nic innego jak pisanie tekstów do publikacji. Oczywiście definicję tą można w dowolny sposób rozszerzać, dodając doń liczne zasady dotyczące samego zawodu. Copywriter pisze nie tylko na potrzeby szeroko pojętego Internetu, ale również do gazet, telewizji oraz radia. Co więcej, tworzy banery reklamowe, ulotki i katalogi. Copywriting SEO to zawężenie definicji klasycznego copywritingu do „pisania tekstów na strony WWW”.

Copywriter SEO tworzy treści na potrzeby Internetu – począwszy od stron WWW, poprzez naming i hasła reklamowe, skończywszy na opisach produktów i artykułach sponsorowanych. Niestraszna mu żadna tematyka. Warto zauważyć jednak pewną kwestię. Copywriter SEO ma znacznie trudniejsze zadanie, aniżeli klasyczny copywriter, piszący np. do gazety. Dlaczego? Bowiem specjalista z zakresu pozycjonowania musi być na bieżąco ze stale zmieniającymi się zasadami w tym zakresie.  Algorytmy i wymagania robotów ulegają „aktualizacji”. To co było kluczowe wczoraj, dziś już może być nieistotne. Copywriter SEO musi śledzić te zmiany, a czasami również – być o krok przed nimi. Przewidywać. Kojarzyć fakty. Tworzyć przyszłościowo.

Dobry copywriter nigdy nie spoczywa na laurach – ciągle się dokształca, jest na bieżąco z nowinkami, nie boi się poszerzać nie tylko swojej wiedzy, ale również swoich umiejętności.

Chcesz porozmawiać o projekcie? Skontaktuj się!